Najnowsze wiadomości

5 października 2022 16:58

Samsung Galaxy Note 20 vs Galaxy Note 10Jestem zdania, że w 2020 roku, kupno Galaxy Note 10 zamiast Note 20 jest lepszym wyborem. Dla jednego, dostajesz wysokiej jakości materiałów budowlanych z błyszczącym wykończeniem, dostajesz zakrzywiony wyświetlacz, i masz stosunkowo kompaktowy telefon z S Pen. Samsung Note 10 jest ładny, funkcjonalny, i można go znaleźć znacznie tańsze niż w bieżącym roku Note 20, choć może trzeba będzie się rozejrzeć.

Nie poświęcasz też wiele - Note 20 nie posiada ekranu o wysokiej częstotliwości odświeżania, więc nie tracisz nic, wybierając Note 10. Snapdragon 865+ z Notatki 20 jest najnowszym i największym procesorem - oczywiście - ale zeszłoroczny Snapdragon 855 jest prawie nieaktualny. Aparaty są świetne na obu telefonach i całkiem porównywalne.

Note Galaxy 20 vs Note 10: wyświetlacz i wygląd

Ubiegłoroczny duet Note miał bardzo wyraźną różnicę w wielkości - Note 10+ był tym dużym, dwuręcznym urządzeniem - cechą, z której znana jest linia Note. Ale Note 10 był to kompaktowy, wygodny, Galaxy S rozmiar telefonu, z 6,3-calowym ekranem (19:9 ratio) i piórem S Pen. Miał swoje własne podążanie i nie bez powodu.

Telefony z Notatką 2020 nie różnią się zbytnio wielkością. 6,7-calowy (20:9 ratio) Note 20 jest prawie tak duży jak 6,9-calowy (19,3:9) Note 20 Ultra.

Ergo, sama różnica w rozmiarze powinna być dość dużym czynnikiem przy wyborze pomiędzy 6,3-calowym Note 10 lub 6,7-calowym Note 20. Ta ostatnia jest dla miłośników mediów, którzy po prostu nie mogą żyć bez tego dużego, dużego ekranu. Notatka 10 jest przeznaczona dla tych, którzy chcą mieć coś bardziej przenośnego, ale nadal lubią notować rzeczy za pomocą pióra S Pen. Możesz być pewny, że oba panele AMOLED wyglądają fantastycznie z wielkim kontrastem i wyskakującymi kolorami.

Jeśli chodzi o materiały i budowę, Note 20 ponosi kolejną stratę dzięki matowemu plastikowemu tyłowi i szczerze mówiąc nudnemu wyborowi kolorów. Brązowo-brązowe różowe złoto, tępa zieleń i "ekscytujący" ciemny szary. Galaxy Note 10 posiada błyszczący szklany grzbiet oraz szeroki wybór kolorów - od wielokolorowego Aura Glow po biały, czarny, różowy i żywą czerwień.

Moduły aparatu z tyłu również nieco się różnią - oba telefony mają potrójne obiektywy, ale Note 20 ma tę śmiałą konstrukcję, podczas gdy Note 10 jest bardziej niedoceniana. Ten wybór designu zależy od gustu - podobają mi się oba warianty.

Wyświetlanie pomiarów i jakość

  MAKSIMUM JASKRAWCA JEST LEPSZE MINIMALNA MIĘDZYNARODOWOŚĆ (gnidy) MIĘDZYNARODOWOŚĆ jest lepsza LEPSZY JEST KONTRASTOWY TEMPERATURA KOLOROWA (Kelvins) GAMMA DELTA E RGBCMYLOWER JEST LEPSZY DELTA E GRAYSCALELOWER JEST LEPSZY
Samsung Galaxy Note 20 638
(Doskonale)
1.5
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6795
(Doskonale)
2.08 2.3
(Dobrze)
4.83
(Średnia)
Samsung Galaxy Note 10 759
(Doskonale)
1.5
(Doskonale)
niemierzalny
(Doskonale)
6808
(Doskonale)
2.07 3.13
(Dobrze)
9.1
(Biedny)

Note Galaxy 20 vs Note10: kamery, zdjęcia, jakość wideo

Istnieją pewne drobne różnice pomiędzy tymi modułami kamer, ale zarówno pod względem funkcji, jak i jakości, obie te Notatki mają doskonałe kamery.

W związku z tym, uwagi 10 i 20 posiadają główną kamerę o rozdzielczości 12 MP. Następnie aparat Note 10 jest wyposażony w teleobiektyw o rozdzielczości 12 MP, a aparat dodatkowy o rozdzielczości 64 MP, który symuluje efekt teleobiektywu przez kadrowanie. Jako bonus Note 20 może jednak użyć tego czujnika 64 MP do wykonywania zdjęć o wyższej rozdzielczości, jeśli wybierzesz ten specjalny tryb.

W każdej próbce otrzymujemy fantastyczną dynamikę, ostre szczegóły i wyskakujące kolory. Choć powiem, że na niektórych zdjęciach bardziej podobają mi się kolory Note 10 - niebo zdecydowanie wygląda bardziej realistycznie. Na niektórych zdjęciach Note 20 amperów ma trochę za dużo kolorów. Jasne, że wyskakują, ale w końcu są trochę nierealistyczne.

Note 20 ma zaawansowany zoom - można go powiększyć nawet do 30x na tym dziecku. Chociaż, możesz nie chcieć... trochę się zmywa, gdy idziesz aż do 30. Ale pomyśl o tym jak o powiększeniu - to, że tam jest, powinno oznaczać, że telefon może robić lepsze ujęcia w połowie zbliżenia.

I tak, w rzeczywistości, 10x zdjęcie zrobione z Galaxy Note 20 jest nieco ostrzejsze niż 10x zdjęcie zrobione z Note 10: dowody przedstawione powyżej.

Dla samotnych, w obu telefonach dostajesz 10 MP przednią kamerę. I - niespodzianka, niespodzianka - selfies zrobione z Note 20 i Note 10 wyglądają całkiem identycznie.

Notatka 20 ma duży awans w dziale wideo - może nagrywać wideo 8K przy 24 FPS. To imponujący wyczyn, zwłaszcza, że nie ma zbyt wielu urządzeń, które mogłyby odtwarzać wideo 8K na początku. To, jak bardzo jest to dla ciebie ważne... zależy od ciebie. Notatka 10 nadal jest w stanie odtwarzać 4K przy 60 FPS, co nie jest niczym, na co można narzekać - nagrywanie przy 4K jest w tej chwili standardem.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje - w obu telefonach masz do dyspozycji Pro Mode, Pro Video, Live Focus video, Super Steady i Super Slow-mo. Wszystkie dzwonki i gwizdki, bez sztabek.

Galaxy Note 20 vs Note 10: wydajność i interfejs

W czasie pisania tego przeglądu, Galaxy Note 10 prowadzi Samsung One UI 2.1, Note 20 prowadzi One UI 2.5. Oba są zbudowane na górze Android 10 i są prawie ten sam interfejs. Mamy nieco zaktualizowaną aplikację Notes na Note 20, która może importować pliki PDF i synchronizować nagrania dźwiękowe do słów pisanych, dzięki czemu można przeglądać swoje notatki z lepszą klarownością tego, co zostało powiedziane.

W przeciwnym razie, to samo dzieje się w całym - Dark Mode, filtr Blue Light, Samsung Daily board, Device Care, gesty pióra S, wszystkie dzwonki i gwizdki Samsung można znaleźć na obu telefonach.

Jeśli chodzi o wydajność - Notatka 10 jest nadal w dużej mierze okrętem flagowym. Może być uruchomiony w zeszłym roku, ale to nie czyni go slush. Nota 20 ma przewagę w benchmarkach. Ale w rzeczywistym użytkowaniu oba telefony mają ten sam stosunek przyjemnej wydajności do irytujących spadków klatek.

Samsung ostatnio zobowiązał się do 3 lat wsparcia dla Note 20. Tak więc, Notatka 10 nadal ma 2 kolejne duże aktualizacje, aby uzyskać - do Android 12 -, Notatka 20 będzie uzyskać 3.

Ale Note 10 jest starszy sprzęt oznacza, że łatwiej będzie go znaleźć po okazyjnej cenie, więc jest to quid pro quo.

AnTuTu jest wielowarstwową, wszechstronną mobilną aplikacją benchmarkingu, która ocenia różne aspekty urządzenia, w tym wydajność CPU, GPU, RAM, I/O i UX. Wyższy wynik oznacza ogólnie szybsze urządzenie.

NAME

WYŻSZY JEST LEPSZY

Samsung Galaxy Note  20

513717

Samsung Galaxy Note 10

349755

Nota Galaxy 20 vs. Note Galaxy 10: żywotność baterii

Note 10 dotycząca Galaxy posiada baterię 3 500 mAh - karzeł, w porównaniu z baterią 4 300 mAh uwagi 20 dotyczącej Galaxy. Różnica w żywotności baterii? Cóż, jest tak jakby... Notatka 20 może wytrzymać dłużej. Ale nie ma się czym martwić.

Oba to "telefony na jeden dzień". Ładowanie w nocy nie będzie poza twoim harmonogramem. Ale jeśli o tym zapomnisz, ładowarka o mocy 25 W, która jest dołączona do obu urządzeń, doładuje cię całkiem szybko.

Komentarze (0)