Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2022 17:29

LG Q7 - recenzja małego przystojniaka ze średniej półkiLG Q7 zadebiutował w czerwcu 2018 roku. Na początku nie był telefonem chętnie kupowanym - przede wszystkim ze względu na zbyt wysoką cenę w stosunku do jego możliwości. Za kwotę niemal 1500 złotych można wtedy było nabyć wiele innych, ciekawszych sprzętów, między innymi sprawujący się lepiej LG G6. Co wpłynęło na tak nieprzychylne noty - skądinąd całkiem dobremu smartfonowi LG Q7? Parametry techniczne mówią same za siebie.

LG Q7 - dane techniczne

Dużym zaskoczeniem dla amatorów mobilnych nowinek podczas premiery smartfona, było jego odbiegające od aktualnych standardów wyposażenie techniczne. W LGQ7 zastosowano procesor MediaTek helio P10, który był na czasie w trzecim kwartale 2015 roku. W okresie kiedy smartfon miał podbijać europejskie rynki, konkurencyjne firmy produkowały średniaki zaopatrzone w Snapdragon 630 oraz flagowce z procesorami Snapdragon 821 i 835. Pod względem wydajności model mocno odstawał od swoich sąsiadów ze średniej półki.

Kiedy ktoś w dziale sprzedaży przyszedł po rozum do głowy i cena LG Q7 spadła o połowę, atrakcyjność smartfona nieznacznie wzrosła. W końcu wyposażono go w popularne w tym czasie moduły i rozwiązania technologiczne takie jak czytnik linii papilarnych, akcelerometr czy żyroskop. Co ciekawe, wersja z jednym slotem uzbrojona została w moduł NFC, natomiast LG Q7 dual SIM już nie.

LG Q7 - wyświetlacz i obudowa

Smartfon wyposażony został w 5.5 calowy wyświetlacz Full Vision o przekątnej 18:9 i rozdzielczości 1080 x 2160. Dość dobre zagęszczenie 439 pikseli na cal, wpływa korzystnie na satysfakcjonującą jakość obrazu. Ekran zajmuje 78,3% powierzchni frontu urządzenia. Wysokość telefonu wynosi 143,8 mm, co przy szerokości 69,3 mm i grubości 8,4 mm sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni. Zaokrąglona, szklana tafla wyświetlacza łączy się z metalowymi pleckami, a całość waży jedynie 145 g.

Funkcje LG Q7

LG Q7 - aparat

Mimo panujących wśród konkurencji trendów zaopatrywania produkowanych smartfonów w podwójny aparat tylny, firma LG zdecydowała się w Q7 zamontować na pleckach pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 13 Mpx cechujący się jasnością ogniskowej F/2.2. Korzystnym rozwiązaniem technologicznym jest automatyczny tryb HDR występujący w modelu LG Q6. Nowością w momencie debiutu smartfona było zastosowanie oprogramowania Q Lens, które rozpoznaje obiekty podczas robienia zdjęć, a także umożliwia skanowanie kodów QR.

LG Q7 - opinie mGSM

Z doświadczenia internautów z portalu mGSM wynika, że smartfon LG Q7 jest telefonem poręcznym i zgrabnym. To jest jednak jedyna cecha pozytywna, z którą zgadzają się wszyscy jego użytkownicy. Prawie 55% wpisów to komentarze negatywne, 18,2% neutralne, a jedynie 27,3% posiadaczy jest zadowolonych z działania LG Q7. Testowane przez nich telefony mają charakteryzować się brakiem płynności w przechodzeniu między aplikacjami i częstym zawieszaniem się systemu.

Kolejną wadą ma być mierne łapanie ostrości przez aparat. Dodatkowo obudowa łatwo się rysuje i ulega uszkodzeniu, a szkło pęka nawet wtedy, gdy smartfon spada nawet z małej wysokości. Na pozytywne cechy telefonu składa się długi czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. LG Q7 dual test przechodzi również korzystnie, bo użytkowanie dual SIM jest sprawne. Na atrakcyjność telefonu i jego popyt wpływa znacznie obniżona, bardzo atrakcyjna cena.

Komentarze (0)