Najnowsze wiadomości

2 lutego 2023 0:28

iPhone XS i iPhone XS Max – czym się różnią i który będzie lepszy?Podczas zeszłorocznej prezentacji Apple zaprezentowało iPhone’a XS i iPhone’a XS Max w bezramkowym designie, a także w trzech kolorach – srebrnym, złotym, szarym. Który z tych modeli jest lepszy?

Wyświetlacz

iPhone XS ma ekran o przekątnej 5,8 cala, smartfon obsługuje 3D Touch, podwójny aparat 12 MP i system identyfikacji użytkownika Face ID. Jego starszy brat ma 6,5-calowy ekran. Warto zauważyć, że jest największym urządzeniem wśród iPhone’ów. Rozdzielczość ekranu dużego modelu to 2688x1242 piksele, a mniejsza kopia to 2436x1125. Jednak gęstość pikseli jest taka sama. Oba iPhone’y mają wyświetlacze OLED. Współczynnik kontrastu wynosi 1 000 000:1. Jednak od razu widać, że iPhone XS Max ma cieńszą ramkę. Poza rozmiarem ekranu, jego podstawowe specyfikacje i funkcje są niemal identyczne jak w iPhone XS. Jeśli nagle potrzebujesz wymienić wyświetlacz w iPhonie XS, lepiej powierzyć to profesjonalistom.

Bateria

iPhone XS Max ma baterię 3400 mAh – wystarczającą na dwadzieścia pięć godzin rozmów, podczas gdy iPhone XS ma baterię 2800 mAh, która pozwala rozmawiać o trzysta minut krócej. Mimo to oba modele ładują się równie szybko, dzięki technologii „Quick Charge”. Gadżety wytrzymują zanurzenie w wodzie na pół godziny (zgodnie ze standardem IP68). Mają te same wskaźniki ochrony przed wilgocią i kurzem. Ogólna charakterystyka obejmuje dwa wbudowane głośniki. Ich objętość wzrosła półtora raza w porównaniu z poprzednimi modelami. Oba modele otrzymały sześciordzeniowy procesor Apple A12 Bionic, dzięki czemu są szybsze od iPhone'a X. Dodatkowo producent wyposażył smartfony w 4 GB pamięci RAM.

Wygląd to główna różnica między iPhonem XS a XS Max. W pierwszym przypadku rozmiar to 143,6 × 70,9 × 7,7 mm. W drugim - 157,5 × 77,4 × 7,7 mm. Jednak ich kolory są identyczne. Oczywiste jest, że ze względu na rozmiar iPhone XS Max waży kilka gramów więcej. Waga i wymiary iPhone'ów to jedyna różnica w wyglądzie. Oba smartfony dostępne są w 3 wariantach pamięci - 64/256/512 GB.

iphone xs max

Podsumowanie

Smartfony Apple iPhone XS i iPhone XS Max są zdecydowanie najdroższymi modelami telefonów, jakie firma Apple kiedykolwiek wypuściła. Najbardziej oczywistą różnicą między tymi dwoma gadżetami są różne rozmiary wyświetlacza: iPhone XS jest wyposażony w 5,8-calowy wyświetlacz Super Retina HD OLED z True Tone, HDR i 2436 x 1125 pikseli, z 458 pikselami na cal. iPhone XS Max jest znacznie większy i ma 6,5 cala i wykorzystuje te same technologie OLED, True Tone i HDR. Jego rozdzielczość w pikselach to 2688 x 1242 i 458 pikseli na cal. Ten 6,5-calowy wyświetlacz wygląda na dość duży i w pełni odpowiada etykiecie „Max”.

Poza rozmiarem oba modele niczym się nie różnią. Mają te same panele OLED, True Tone, tę samą gęstość pikseli, dodatkowo są w pełni kompatybilne z formatami wideo Dolby Vision, HDR10, a także technologiami True Tone i 3D Touch. Natomiast oba wyświetlacze zachowują wszystkie wady ekranów OLED. Niestety Apple prawdopodobnie nie rozwiąże tego problemu w najbliższym czasie. Warto również zauważyć, że są wyposażone w głośniki o 25% głośniejsze niż iPhone 7 i obsługują stereo.

Z każdym nowym modelem Apple dąży do znacznej poprawy wydajności systemu oraz przetwarzania danych. Teraz ich iPhone'y mają wysoce inteligentny sześciordzeniowy procesor Bionic A12, koprocesor M12, cztery rdzenie GPU i 4 gigabajty pamięci RAM. Wszystko to poprawia wydajność grafiki o 50%, a także 15% wzrost wydajności szczytowej. Zaawansowany 8-rdzeniowy silnik neuronowy jest w stanie przetwarzać duże ilości sygnałów i obrazów. W porównaniu do poprzednich modeli smartfonów firmy nastąpił wzrost pamięci RAM. W swoich flagowych smartfonach Apple zwiększył pamięć z 3 GB do zaledwie 4 GB. Ponadto iOS jest potężniejszy niż Android, pomimo ostatnich aktualizacji Androida 9 Pie. Zaawansowane algorytmy oprogramowania chipa A12 Bionic pozwalają Face ID działać znacznie szybciej niż w poprzednich modelach telefonów tej firmy. Zaimplementowana technologia Smart HDR pozwala na połączenie kilku wykonanych zdjęć z różnymi ekspozycjami w jedno zdjęcie o imponującej jakości.

Komentarze (0)