Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2022 17:33

Google Pixel 4: opiniaByłem dość pozytywnie nastawiony do Google Pixel 4, gdy przeglądałem go jesienią 2019 roku. Byłem fanem smartfonów Pixel 2 i Pixel 3, i był podekscytowany nowymi funkcjami. Czas pracy na baterii był problemem od pierwszego dnia, ale byłem szczęśliwy, że nowy kierowca codziennie i osiedlił się na długi dystans. Pixel 4 był teraz w mojej kieszeni przez cztery miesiące. Nadszedł czas, aby podsumować dokładnie, jak flagowy model Google wypadł w obszernych testach.

Problem z bateriami stał się niewykonalny

Pisałem już dość obszernie o żywotności baterii Pixela 4. Mój kolega nadal od czasu do czasu śmieje się, gdy widzi, że sięgam po ładowarkę, ale nie obchodzi mnie to. Pracuję w biurze. Zawsze jestem blisko portu USB-C. Jednak w ciągu ostatnich ponad 100 dni zdarzało się, że Pixel 4 mnie zawiódł.

Kiedy pojechałem do pracy, to był koszmar. Szczególnie podczas długiej podróży do Tel Awiwu, gdzie po wylądowaniu musiałem użyć telefonu, aby zadzwonić do Ubera. Byłem tak przerażony bieganiem na sucho, że wyłączyłem telefon, gdy w locie zostało jeszcze 30 procent baterii. Noszenie drugiego telefonu jest koniecznością na imprezach, ale nie jest to coś, co przeciętny użytkownik zamierza zrobić. Niechętnie wróciłem też do mojej pierwotnej decyzji, aby przez cały czas zmuszać ekran do pracy w trybie 90Hz. Różnica jest zauważalna i boli mnie, ale to jest cena, którą płacisz za 2.800 mAh w 2020 roku. Przynajmniej ładuje się szybko, w końcu naprawdę nie ma aż tak dużo miejsca do wypełnienia!

Motion Sense potrzebuje trochę pracy

Jedną z największych nowości w Google Pixel 4 był Motion Sense, udostępniony po raz pierwszy dzięki całej tej technologii Soli Radar w dużej górnej ramce. Na początku mi się to podobało i nadal ma swoje zastosowanie. Odblokowanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy jest znacznie szybsze w rezultacie, a ja cieszę się z "zasięgu wyciszyć alarm" rzeczy.

Przełączanie ścieżek na przykład w Spotify jest jednak bardzo delikatne. Lubię słuchać Discover Weekly w Spotify. Lista odtwarzania jest świetna do odkrywania nowej muzyki, ale gdy patrzę na telefon, aby zobaczyć, jaki utwór jest odtwarzany, gdy słyszę coś, co mi się podoba, Motion Sense często odczytuje moją twarz jako gest ręki, aby pominąć utwór lub go wstrzymać. Dzięki, Pixel, właśnie wyciągnąłeś mnie z tego doświadczenia. Motion Sense ma przed sobą przyszłość, ale wymaga dopracowania. Nadal mam go dostrojony, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdarzało się, że całkowicie go wyłączałem.

Jest to nadal najlepszy prawdziwy kompaktowy smartfon, jaki można kupić.

Jest jednak kilka rzeczy, które nadal kocham w Pixelu 4. Jest to wciąż najlepszy kompaktowy smartfon, jaki można dziś kupić. Weź to twierdzenie z odrobiną soli, bo nie ma tu zbyt dużej konkurencji. Powinienem wyjaśnić, co mam na myśli mówiąc "kompaktowy". Nie liczę tu niczego, co ma wyświetlacz większy niż sześć cali. Przepraszam, Samsung Galaxy S20. Apple iPhone 11 Pro robi cięcie, ale nie mogę żyć z iOS w moim życiu. Dlatego też, największą konkurencją jest tutaj Samsung Galaxy S10e. Wielki telefon, ale ja bym wziął Pixel 4 nad nim na następny pozytywny na mojej liście lubi.

Zwykłe krople fabularne Google to marzenie.

Jedną z rzeczy, które były świetne w byciu właścicielem Pixel 4 w ciągu ostatnich 100 dni, są regularne krople Feature Drops, które Google jest zaangażowany w rozwój dla swoich pierwszych telefonów party. Ostatnia kropla, która wylądowała w tym miesiącu, zawierała nowe emojisy i szybszy dostęp do Google Pay. Pierwsza kropla przyniosła więcej kontroli zdjęć, kontroli dla połączeń spamu, ulepszone połączenia wideo na Duo i użyteczne Live Caption dla Pixel 3 i Pixel 3a.

Ekskluzywne funkcje Pixel to radość i jedna z głównych zalet korzystania z tego urządzenia w porównaniu z okrętem flagowym konkurencyjnej marki. Uwielbiam zwłaszcza transkrypcję na żywo, która potrafi przekształcić wszystko, co powiesz, w kopię i tekst do wklejenia. To ogromna oszczędność czasu dla każdego, kto przeprowadza wywiady, które muszą być napisane. Studenci i notatnicy, ogólnie rzecz biorąc, również skorzystają z tej funkcji.

Byłbym podekscytowany przyszłymi kroplami fabularnymi Pixela, gdybym nie podjął już ciężkiej decyzji...

Wniosek: mój czas z Pixelem 4 skończył się

To prawda. Skończyłam z Google Pixel 4. Jest to dla mnie duża sprawa, ponieważ, jak mój kolega jest bardziej niż szczęśliwy dokuczać mi, jestem fanem biura Pixel. Byłem mistrzem Pixela 3a, kiedy robiłem swoją 100-dniową recenzję, ale prawdę mówiąc, używałem go jako mojego codziennego kierowcy o wiele dłużej. Wracałem do niego raz po raz, nawet po przejrzeniu takich telefonów jak OnePlus 7T Pro i Xiaomi Mi 9T Pro - obu doskonałych smartfonów - szybko zwracałem je do naszego inwentarza i wyciągałem swoją kartę SIM z powrotem w moim zaufanym Pixelu. Z czwartą generacją nie mogę się jednak doczekać, aby ją przenieść dalej.

Sprawdź również recenzję Google Pixel 5.

Komentarze (0)