Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2022 15:51

LG G6 - nowy trend koreańskiej estetykiNa targach MWC w Barcelonie - dokładnie 26 lutego 2017 roku, a dwa miesiące później w Polsce, miało swój debiut nowe dziecko koreańskiego koncernu- smartfon LG G6. Cena startowa 3299 złotych za urządzenie z pojemnością użytkową 32 GB sprawiała, że włos się jeżył na głowie. Co stało za decyzją firmy, o tak wygórowanej cenie modelu LG G6? Specyfikacja techniczna oraz przemyślana strategia marketingowa są kluczem do odpowiedzi na te pytania.

LG G6 - recenzja flagowca

Modułowe i technologiczne rozwiązania, które zastosowano w modelu LG G6 dual SIM, są efektem wyciągniętych wniosków z niedomagań poprzednich produkcji- choć nie pod każdym względem. Poza sporą liczbą zalet, ten smartfon posiada również kilka znaczących wad. Mimo gruntownego liftingu obudowy, fabryczna warstwa ochronna ekranu pozostawia wiele do życzenia.

O ile na LG G6 platynowym nie jest to tak widoczne, to już odciski palców na jego czarnej wersji wyraźnie rzucają się w oczy. Oprócz tego, że szklana tafla szybko się brudzi, to równie łatwo ulega zarysowaniu - nawet podczas przechowywania urządzenia w futerale. Warto wyposażyć ten telefon w dodatkową folię ochronną na ekran.

Funkcje LG G6

Sprytny chwyt marketingowy

Chwytem marketingowym, który niewątpliwie zadziałał w przypadku LG G6, było oferowanie w przedsprzedaży atrakcyjnych bonusów. Kto zdecydował się na zakup w ciemno - nie czekając na oficjalną premierę, dostawał voucher na jednorazową naprawę wyświetlacza. Voucher był ważny do dnia premiery w Polsce, to znaczy do 20 kwietnia 2018 roku.

Drugim prezentem dla odważnych klientów były słuchawki LG HBS-910 Bluetooth Tone Infinim. Łączna wartość tych prezentów to kwota około 1000 złotych. Sprytnie? Owszem! W takiej sytuacji cena spada prawie o jedną trzecią, a jeszcze do tego te wysokiej klasy słuchawki…

LG G6 - dane techniczne

LG G6 wyposażony jest w wyświetlacz Full Vision o proporcjach 18:9 i przekątnej 5.7 cala. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 821, współpracujący z układem graficznym Adreno 530. Telefon wyposażony jest w 4GB RAM pamięci operacyjnej. Do wyboru jest droższy model z zasobem 64 GB lub 32 GB pamięci na dane, w przypadku podstawowej wersji LG G6. Test wskazuje, że dzięki dużej pojemności pamięci bazowej na pracę Androida, telefon nie zawiesza się, a przechodzenie między aplikacjami odbywa się płynnie.

LG G6 - opinie użytkowników smartfona

Wiarygodnym wskaźnikiem ogólnego zadowolenia klientów z zakupu telefonu uchodzi portal mGSM. LG G6 jest w serwisie oceniany pozytywnie przez niemal 60% jego posiadaczy. Opinie neutralne i negatywne rozkładają się niemal po połowie. Według zadowolonych klientów telefon ten nigdy nie laguje ani nie zacina się podczas swojej pracy. Wytrzymała bateria pozwala na dwunastogodzinne użytkowanie telefonu - bez kontaktu z ładowarką.

Niezadowoleni z zakupu wskazują przede wszystkim na słabą jakość szkła, które szybko się rysuje i łatwo ulega pęknięciom. Kolejną wadą ma być chronicznie psujący się skaner linii papilarnych. Inne problemy to wodoszczelność, która pozostawia wiele do życzenia oraz szwankujący bluetooth podczas parowania urządzeń.

Komentarze (0)