Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2022 17:40

iPhone XS MaxiPhone XS Max to większy brat iPhone’a XS. Sądząc po nazwie, można by spodziewać się zapierających dech w piersi nowości. Jak się okazuje, smartfon ten posiada ten sam procesor, kamery i ekran, co jego mniejszy odpowiednik, lecz zdecydowanie różni się ceną. Jakie zatem ten model ma zalety, a jakie wady i czy w ogóle warto go kupić?

iPhone XS Max - dane techniczne

iPhone XS Max to przede wszystkim najnowszy procesor A12 Bionic, który jest pierwszym w branży chipem wykonanym w 7-nanometrowej litografii. Daje on ogromne możliwości - między innymi niesamowitą szybkość wykonywanych działań, czy tworzenie wysokiej jakości filmów i ich natychmiastowe renderowanie.

Odczuwalne jest także zwiększenie pamięci operacyjnej z 3 na 4 GB. Na więcej uwagi jednak zasługuje pojawienie się wersji iPhone’a XS Max 512 GB, która z pewnością zapewni najbardziej wymagającym użytkownikom odpowiednią ilość miejsca w smartfonie. Oczywiście producent nie zapomniał o bardziej podstawowych modelach: iPhonie XS Max 64 GB oraz iPhonie XS Max 256 GB, które dla większości konsumentów będą wystarczającą opcją.

Ten smartfon dostępny jest w trzech odcieniach, ale tylko jeden z nich pojawił się jako nowość. iPhone XS Max gold ze złotymi, stylowymi ramkami i pudrowo-różową tylną obudową, odznacza się wyjątkową elegancją i jest zdecydowanie częściej wybierany przez panie niż znane już kolory: srebrny oraz gwiezdna szarość.

Specyfikacja iPhone XS Max

iPhone XS Max - recenzja

Apple iPhone XS Max wygląda identycznie jak iPhone XS - tyle tylko, że ekran wynosi 6,5 cala, a nie 5,8. Jest zatem znacznie większy, co nie spodoba się niektórym osobom. Dlaczego? Smartfon nie leży dobrze w dłoni, a więc dla większości będzie niewygodny w obsłudze jedną ręką. Ponadto Apple nie do końca wykorzystało potencjał tego wielkiego wyświetlacza. Brak tu podzielności ekranu czy większej ilości ikon. Niestety, nadal część aplikacji wciąż działa w formacie 16:9, dlatego wyświetla czarne pasy na górze i dole ekranu.

Zdecydowanym plusem tego 6,5 calowego wyświetlacza natomiast, jest wygoda w oglądaniu filmów czy seriali. Spodoba on się także miłośnikom gier, którzy dzięki szybkiemu procesorowi i rozdzielczości ekranu 2688 x 1242 pikseli, będą mogli z powodzeniem przeżywać najwyższe emocje.

Pozytywne opinie użytkowników na temat iPhone’a XS Max na mGSM wskazują również na ulepszony Face ID, który zapewnia zdecydowanie szybsze odblokowywanie telefonu oraz większe bezpieczeństwo niż w iPhonie X. Oczywiście, Apple postanowiło również unowocześnić aparat - smart HDR oraz nowa funkcja kontroli głębi ostrości zapewniają niesamowitej jakości zdjęcia z robiącym wrażenie efektem bokeh. Co ważne, smartfon pozwala na zmianę stopnia rozmycia tła nawet po zrobieniu zdjęcia.

iPhone XS Max - cena

Ceny tego smartfona mogą zadziwić niejednego miłośnika Apple’a. Podstawowy model - iPhone XS Max 64 w oficjalnym cenniku kosztuje 5 479,00 zł, jednak przeglądając porównywane ceny iPhone’a XS Max na mGSM, można znaleźć ten model nawet o tysiąc złotych taniej.

Komentarze (0)