Najnowsze wiadomości

1 lutego 2023 23:55

Nowy Apple iPhone 12Jesienią tego roku firma Apple, zgodnie z aktualnymi pogłoskami, wprowadzi nowy, mały iPhone z 5,4-calowym wyświetlaczem. Nowe obrazy renderowania pokazują teraz, jak ten mały telefon może wyglądać.

Od wielu lat fani małych smartfonów Apple muszą ograniczać się do iPhone'a SE. Ale nawet druga generacja tańszego telefonu Apple nie jest taka mała. Rozwiązaniem na to może być ta jesień w postaci iPhone'a 12 z 5,4-calowym wyświetlaczem, który ze względu na swoją prawie bezramkową konstrukcję, może być jeszcze mniejszy niż obecny iPhone SE 2.

Słowacka strona svetapple.sk przyjrzała się dokładnie temu modelowi w serii renderów. Najbardziej oczywistą zmianą w iPhonie 12 jest to, że ramki nie są już zaokrąglone. Zamiast tego użyto płaskiej ramki. Dzięki temu nowe iPhony wyglądają bardziej jak iPhone 4 lub iPhone 5.

Ponieważ 5,4-calowy model ma być jednym z tańszych modeli iPhone'a 12, możemy spodziewać się błyszczącej szklanej powierzchni z tyłu, która jest zamknięta w aluminiowej ramce. Stal nierdzewna i szkło mleczne są prawdopodobnie dostępne tylko w droższych wersjach Pro z 6,1- lub 6,7-calowym wyświetlaczem.

Pozostaje tylko moduł kamery, który zawiera dwa czujniki i obiektywy. Trzy kamery i jeden czujnik ToF będą prawdopodobnie dostępne tylko w modelu Pro.

iPhone 12: kolorowe modele do pozostania

Projektanci oczekują wielu kolorowych wzorów dla zwykłego iPhone'a 12, a także zakładają, że Apple nieznacznie dostosuje kolory modelu z poprzedniego roku.

Plotki o mniejszym nacięciu są przereklamowane według strony. Nacięcie w wyświetlaczu może okazać się nieco mniejsze, ale prawdopodobnie nie będzie zauważalnego zmniejszenia jego rozmiaru.

Dzięki wyświetlaczowi OLED - w porównaniu z panelem LCD w iPhone'ie 11 - ramki mogą się zauważalnie kurczyć. Dzięki temu smartfon nie będzie czuł się klaustrofobicznie pomimo ogólnie mniejszych rozmiarów wyświetlacza.

Nowe modele iPhone prawdopodobnie nie będą dostępne w tym roku we wrześniu. Apple ogłosiło już, że nowy smartfon będzie opóźniony o kilka tygodni.

Komentarze (0)