Najnowsze wiadomości

1 lutego 2023 22:21

Jak wysuszyć telefonTelefony komórkowe coraz częściej oferują ochronę wodoszczelną, ale nadal nie jest to coś, co możemy uznać za rzecz oczywistą. Napraw to, co w przeciwnym razie mogłoby być kosztowną pomyłką z naszymi wskazówkami dotyczącymi wysychania mokrego smartfonu.

Jeśli telefon, który nie jest wodoszczelny i przypadkowo zamoczył się, NIE PRÓBUJ GO UŻYWAĆ. Wyjmij go z wody i wyłącz go.

Wyjmij kartę SIM i wszelkie inne dostępne części, a następnie wytrzyj ją do sucha na ręczniku lub rękawie. Delikatnie potrząśnij nim, aby usunąć wodę z jego portów. 

Następnie postępuj zgodnie z naszymi radami poniżej, aby naprawić uszkodzony przez wodę telefon.

Wiele telefonów nie jest dostępnych dla użytkownika, a jedynym sposobem na dotarcie do wnętrza jest często ekran. Prawdopodobnie nie chcesz tego zrobić, ponieważ unieważnisz swoją gwarancję i potencjalnie uszkodzisz urządzenie. Oczywiście zaletą jest to, że urządzenia te są zazwyczaj mniej podatne na uszkodzenie przez wodę. 

Jak wysuszyć mokry telefon

Ryż jest niesamowity w wysysaniu wody. Chwyć dużą miskę, potem do miski włóż twój mokry telefon i tyle ryżu, by go odpowiednio przykryć. A teraz zostaw go na 24 godziny. 

Dopiero po upłynięciu czasu należy ponownie zmontować swoje obecne, miejmy nadzieję suche urządzenie i spróbować je włączyć. Jeśli to nie zadziała, włóż go z powrotem do ryżu i spróbuj ponownie następnego dnia. Przy trzeciej lub czwartej nieudanej próbie należy zacząć rozważać odnotowanie czasu zgonu.  

Jak nie wysuszać mokrego telefonu 

  • Nie należy wkładać telefonu uszkodzonego przez wodę do suszarki (nawet jeśli znajduje się on w skarpetce lub poszewce na poduszki).
  • Nie zostawiaj mokrego telefonu na kaloryferze
  • Nie podgrzewaj mokrego telefonu za pomocą suszarki do włosów.
  • Nie wkładaj mokrego telefonu do zamrażarki.

Jeśli jest to mokry telefon próbujesz wysuszyć i planujesz trzepotać powiekami u swojego dostawcy w nadziei, że ktoś zlituje się nad tobą, przynajmniej powiedz im prawdę: z wewnętrznych detektorów płynów wewnątrz urządzeń będą wiedzieć, że telefon się zamoczył. Jednak nie będą wiedzieć, czy został upuszczony w toalecie lub wannie, więc można zachować tą jedną informację dla siebie.

 

Komentarze (0)