Najnowsze wiadomości

1 lutego 2023 22:53

iPhone: Apple rozszerza swoją własną ochronę dla smartfonówPrzy zakupie wielu produktów Apple, właściciele mają możliwość zakupu dodatkowego zabezpieczenia, AppleCare lub AppleCare+, dla swojego nowego urządzenia w ciągu 60 dni. Firma Apple wydłużyła ten okres - ale tylko w niektórych krajach.

Firma Apple od kilku lat oferuje AppleCare+, aby przedłużyć gwarancję na iPhone'a, iPada, Maca i inne urządzenia do dwóch lat. Obejmuje ona również ochronę, która będzie skuteczna w razie wypadku z udziałem smartfona lub tabletu. Wówczas pobierana jest tylko opłata serwisowa, która może być znacznie niższa niż naprawa bez dodatkowej ochrony.

W przypadku iPhone'a i iPada, Apple posuwa się nawet do tego stopnia, że wskazuje na brak AppleCare w ustawieniach urządzenia. Wyświetlane jest odliczanie, które wskazuje zbliżający się koniec 60 dni.

AppleCare+: Dotychczasowa ekspansja tylko w USA i Kanadzie

Jak donosi obecnie Bloomberg, firma Apple poinformowała swoich pracowników wsparcia i magazynu w USA i Kanadzie, że okres ten został przedłużony do jednego roku.

Oferta ta będzie jednak skierowana tylko do tych, którzy płacą za AppleCare+ przez rok za jednym zamachem. Według Bloomberga, ci, którzy płacą miesięczną kwotę, nie mogą z niej skorzystać.

Nowa oferta ma na celu pomóc Apple zwiększyć sprzedaż AppleCare, powiedział raport. Mówi się, że spadły one ostatnio z powodu kryzysu Corona. Mamy nadzieję, że przedłużony czas, do czasu podjęcia decyzji o zakupie dodatkowego zabezpieczenia, pozwoli Apple dotrzeć do nowych klientów.

Nie wiadomo, czy i kiedy oferta będzie dostępna w dodatkowych krajach. Firma Apple eksperymentowała już z takimi rozszerzeniami kilka razy w przeszłości, ale za każdym razem decydowała się na powrót do 60 dni.

Jeśli zdecydujesz się na zakup AppleCare+, pracownik działu sprzedaży detalicznej musi najpierw sprawdzić, czy w urządzeniu nie występują problemy. Bloomberg nie podaje wyraźnie, czy nowa oferta dotyczy tylko iPhone'a, czy wszystkich urządzeń, dla których AppleCare+ jest dostępny.

 

Komentarze (0)